Ekonomi

64 bin doları geçen Bitcoin için sırada ne var?

Investing.com – Bitcoin fiyatı hafta sonu ayı piyasası bölgesinden toparlandıktan sonra ufak bir artış gösterdi ancak ABD’deki faiz indirimlerine ilişkin spekülasyonların artmasıyla daha fazla artış olup olmayacağı belirsiz.

Beklenenden daha zayıf gelen tarım dışı istihdam verilerinin ardından dolarda yaşanan keskin düşüş, hafta sonu Bitcoin’in en büyük destekçisi oldu. Bu durum, geçtiğimiz hafta Mart ayında ulaştığı rekor seviyenin yaklaşık %22 altına inerek 59.000 dolara kadar gerileyen token’ın, ayı piyasası bölgesinden çıkmasına yardımcı oldu.

Yatırım dünyasında öne çıkmak ve kazancınızı artırmak için InvestingPro ile tanışın! Şimdi %20’ye varan indirimden faydalanın. Kupon kodu: INVTROZEL1A

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Bitcoin Son 24 saatte %1,7 artarak 64.247,2 dolara ulaştı.

Bitcoin fiyatı, faiz indirimine yönelik beklentilerden yararlandı

Piyasalar artık Fed’in Eylül ayında 25 baz puanlık bir indirim yapma ihtimalinin arttığını fiyatlıyor. Böyle bir senaryo, genellikle düşük faizli, yüksek likiditeli bir ortamda geliştikleri göz önüne alındığında, kripto para birimleri için iyiye işarettir.

Soğuyan bir iş gücü piyasası, Fed’e faiz oranlarını düşürmek için daha fazla ivme kazandırır. Ancak Cuma günkü rapor, beklenenden daha güçlü beş aylık istihdam verilerinin ardından gelirken Fed için kilit bir faktör olan enflasyon, Merkez Bankasının yıllık %2’lik hedefinin üzerinde kalmaya devam ediyor.

Bitcoin’deki yakın vadeli yükselişler, özellikle önümüzdeki günlerde konuşacak olan bir dizi Fed yetkilisinden faizlere ilişkin yeni ipuçları alma beklentisiyle geri çekildi.

FOMC üyeleri Thomas Barkin ve John Williams bugün, Neel Kashkari ise yarın konuşacak.

Ancak hafta sonundaki toparlanışına rağmen Bitcoin, Mart ve Nisan aylarının çoğunda görülen işlem aralığının içinde kaldı. Dünyanın en büyük kripto para birimi, kripto piyasasındaki heyecan azalırken 60.000 ila 70.000 dolar arasında bocalıyor.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bitcoin yatırım ürünlerine, özellikle de bu yılın başlarında onaylanan spot borsa yatırım fonlarına (ETF) yönelik sermaye akışının, geçtiğimiz ay önemli ölçüde yavaşladığı görüldü. Bitcoin ETF’lerinde son üç haftadır sermaye çıkışları yaşanıyor.

Bugün kripto fiyatı: Altcoin’ler Bitcoin’deki toparlanmayı takip ediyor

Bitcoin’deki yükseliş, diğer büyük kripto para birimlerine de yayıldı ancak bunların da bugün yavaşladığı görüldü.

Dünyanın 2 numaralı kriptosu Ethereum %2,7 artışla 3.166,41 dolara yükseldi. XRP %1,4, Solana ise %2,8 artış gösterdi.

Ancak Bitcoin, genel kripto değerlemesinin yaklaşık %55’ini oluşturduğundan değerlemelerin tek itici gücü olmaya devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu