Teknoloji

Amazon teknoloji sınıfı açıyor!

Amazon Türkiye, Tuzla Belediyesi ve Habitat Derneği’nin katılımıyla İstanbul’da Tuzla Şelalesi Eğitim Parkı’nda kurduğu Amazon Teknoloji Sınıfı ile bölge insanına destek olmaya devam ediyor.

Teknolojiyle Geleceğe Gülümse projesi ilk yılında 4.000’den fazla gence bilgisayar bilimi, kodlama, makine öğrenimi ve 3D tasarım becerileri kazandıracak.

Amazon bugün yaptığı açıklamada, gençlerin teknoloji eğitimine fayda sağlamak amacıyla Tuzla’da başlattığı “Geleceğe Teknolojiyle Gülümse” sosyal sorumluluk projesini duyurdu. Tuzla Belediyesi ve dijitalleşen dünyayla uyumlu sosyal etki odaklı projeler geliştiren Habitat Derneği iş birliğiyle hayata geçirilen proje kapsamında bölgede 7-18 yaş arası 4.000’den fazla genç kendini geliştirme fırsatı buluyor. geleceğin iş alanları için gerekli dijital yetkinlikleri kazanmalarını sağlayacak özel bir eğitim programı ile kendilerini geliştirmektedir. bulacak. Eğitimlerde; Bilgisayar bilimi, kodlama, makine öğrenimi ve üç boyutlu tasarım gibi bilgisayar programlama dilinin temel unsurları öğrencilere aktarılacaktır.

Proje kapsamında İstanbul Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı içinde hizmete girecek olan Amazon Teknoloji Sınıfı, öğrencilere özel bir alan sunarken, temel STEM (Bilim-Teknoloji-Mühendislik-Matematik) eğitiminin yanı sıra Bu eğitimler için gerekli olan dizüstü bilgisayar, projektör, 3D kalem ve Arduino kitleri. Aynı zamanda tüm teknolojik gereklilikleri içerir. Proje ile gençlerin gelecek hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olunacak, sınıf içi eğitimler Habitat Derneği’nin yetiştirdiği hevesli eğitmenler tarafından verilecek ve eğitimlerde öğrencilere özel hazırlanmış bir müfredat kullanılacak. Ayrıca proje kapsamında Amazon Türkiye ve Habitat, önümüzdeki yıl içinde bölgedeki lise öğretmenlerine ulaşarak eğitici eğitim verecek ve okullarında yapacakları kurslarda kullanmaları için teknolojik donanım altyapısı sağlayacak. Tuzla Belediyesi ile uyum içinde eğitim alan ilçe öğretmenlerine Amazon Teknoloji Sınıfı’nda ders planlama imkanı verilecek ve bölgedeki gençlerin bu sınıfta eğitim almaları sağlanarak projenin etkinliği artırılacak.

 

Bölgedeki gençler eylül ayı itibariyle Tuzla Belediyesi’ne başvurarak ilk derslerini alabilecek.

Amazon Türkiye Operasyon Hizmetleri Ltd. Genel Müdürü Hakan Karadoğan, “Amazon’da, çalışanlarımızın yaşadığı ve çalıştığı toplulukları güçlendirmek için kurumsal gücümüzü ve inovasyon yeteneğimizi kullanmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken, kalıcı ve olumlu etkisi olan uzun vadeli, yenilikçi programlar oluşturmaya odaklanıyoruz. Bu doğrultuda Tuzla iş birliği ile hayata geçirdiğimiz “Geleceğe Teknolojiyle Gülümse” projemiz kapsamında Şelale Eğitim Parkı’nda açtığımız Amazon Teknoloji Sınıfı ile bölge insanına destek olmaktan özellikle mutluluk duyuyoruz. Belediye ve Habitat Derneği. Bu iş birliği ile bilim, teknoloji, mühendislik veya matematik ekseninde şekillenen bir gelecek hedefleyen gençlerin, ilgili alanlarda hayallerini gerçekleştirmeleri ve hedeflerine ulaşmaları için ihtiyaç duydukları temel eğitimi almalarına yardımcı olmayı amaçlıyoruz.”söz konusu.

 

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Said Yazıcı, “Tuzla Belediyesi olarak ilçemizde dijital okuryazarlığı artırmak için farklı çalışmalar yürütüyoruz. Dijital okuryazarlığı bir ağaç dalı gibi önce gençlere sonra tüm katmanlara yayarak katılımı daha fazla artıracak projeleri hayata geçiriyoruz. Sadece bugünkü Tuzla’yı değil, 20 yıl sonraki Tuzla’yı da düşünmek zorundayız. Bu kapsamda Türkiye’nin en işlevsel parkı olan Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı içinde yer alan Tuzla BİLSEM’de Amazon Türkiye ve Habitat Derneği iş birliğiyle teknoloji sınıfı açıyoruz. Açtığımız bu dersle ülkemizin en değerli ihtiyacı olan temel bilimlerde örnek gençler yetiştirmeye devam edeceğiz.” söz konusu.

 

Habitat Derneği Yürütme Konseyi Lideri Sezai Hazır,  “Habitat Derneği olarak gençlerin dijital dönüşüme katılımını çok önemsiyoruz. Bu bağlamda dijital becerilerini geliştirerek 21. yüzyılın yetkinliklerine sahip olmalarını ve yeni teknolojilerin sadece kullanıcısı değil geliştiricisi de olmalarını istiyoruz. Bu kapsamda projemizin, gençlerin ilgili alanlardaki yetkinliklerini artırmalarına temel oluşturacağını belirterek, “Onlara yeni iş ve istihdam fırsatlarının kapılarını açmalarını sağlayacağız. Bu yeni projede yetişen ve yetkinliklerini geliştiren gençlerimizin gelecekte toplumlarını dönüştüren ve geliştiren insanlar olmasını temenni ediyorum.”dedi.

 

Eğitimler, Tuzla bölgesinde yaşayan Amazon çalışanlarının çocuklarına da açık olacak. Amazon, Türkiye’deki ilk lojistik üssünü geçen yıl İstanbul Tuzla’da açtı. 100 milyon doları aşan yatırımla faaliyete geçen lojistik üs, artan müşteri taleplerini karşılamanın yanı sıra yüzlerce yeni istihdam yaratacak. Çalışanlar, ek sağlık, hayat ve kaza sigortası, uzatılmış doğum izni, Amazon.com.tr’de sunulan çalışan indirimleri ve daha fazlası dahil olmak üzere kapsamlı yan haklar ve rekabetçi maaşlarla çağdaş, sadık ve kapsayıcı bir çalışma ortamından yararlanır.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

of-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu