Ekonomi

Analistler XRP’de bir ralliyi tetikleyebilecek gelişmeyi nasıl değerlendiriyor?

Investing.com – Son aylarda kripto para yatırımcılarını heyecanlandıran Spot ETF BitcoinEthereum ve Ethereum’un ardından geçtiğimiz ay XRP de konuşulmaya başlandı.

XRP yıllardır SEC’de Dalgalanma Devam eden dava, salgının ortasında yasal çabalar nedeniyle baskı altında kalmaya devam eden kripto para birimini ve şirketi Ripple’ı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Öyle ki bu dava Ripple’ın gelişim planlarını doğrudan etkilerken, şirketin CEO’su geçtiğimiz günlerde ABD’de halka açılma planlarının rafa kaldırıldığını açıklamıştı.

XRP topluluğu Bitcoin’i takip ediyor Ethereumonaylanması mümkün görülen spot ETF Yatırım ürününün XRP cinsinden de ihraç edilebileceğini umuyordu. Ancak kripto uzmanları Ripple’ın SEC ile durumu’ye atıfta bulunarak, XRP destekli bir ETF ihracını oldukça zayıf bir olasılık olarak görüyor.

Analistler, varlık yönetimi şirketlerinin spot XRP ETF ürünü çıkarabilmesi için öncelikle SEC’in kripto varlığı menkul kıymet olarak değerlendirmediğini kabul etmesi gerektiğini, bu ihtimalin oldukça düşük olduğunu düşünüyor. Temmuz ayındaki davada mahkeme XRP’nin bireysel satışlarının menkul kıymet olarak nitelendirilmediğine karar verse de kurumsal satışlara kapı açık bırakıldı. Düzenleyici kurum ile Ripple arasındaki bir sonraki duruşmanın Nisan ayında yapılması bekleniyor. Ancak mevcut SEC yönetimi ile Ripple yöneticileri arasındaki gerilimin oldukça yüksek olması nedeniyle uzmanlar, SEC’in yönetimi değişmediği sürece XRP için ETF gibi önemli bir adıma izin verilmeyeceğini düşünüyor.

Tüm olumsuz görüşlere rağmen XRP topluluğu umutlarını canlı tutuyor. İyimser görüşlere sahip bazı kişiler, Bitcoin ve ardından Ethereum tabanlı ETF’lerin piyasaya sürülmesinin ardından bu alanda genişlemek isteyen varlık yönetimi şirketlerinin önümüzdeki dönemlerde spot XRP ETF ihracına yönelebileceğini düşünüyor.

Bugün 28,1 milyar dolar piyasa değeriyle alanın en büyük 6’ncı kripto para birimi olan XRP, 2019 yılında yüzde 10’dan fazla değer kaybettikten sonra 0,5 doların altına geriledikten sonra bugünkü kısmi toparlanma sürecinde yüzde 2,5’lik fiyat artışıyla karşı karşıya. geçen haftanın satış trendi. 0,51 dolar aralığında alıcı buluyor.

InvestingPro ile Yatırım Dünyasına Hakim Olun

Finans dünyasında gerçek bir değişim için InvestingPro ile tanışın! Borsa verilerinden uygun fiyatlara, sağlık durumu analizlerinden profesyonel grafiklere kadar her şey başarıya giden yolda size rehberlik etmek için burada. Özel indirim kuponlarımızla seçtiğiniz planda %60’a varan avantajlardan yararlanabilirsiniz. INVTROZEL1A Ve INVTROZEL2 31 Ocak’a kadar bu kodlarla bu fırsatı kaçırmayın. Çünkü büyük bir yatırım mükemmel araçlarla başlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu