Teknoloji

Apple Watch Önemli Bir İşlevden Vazgeçecek

Apple Watch kandaki oksijen özelliğini ortadan kaldırmaya hazırlanıyor. Bu özellik son dönemde bazı ülkelerde eserin yasaklanmasına neden oldu. Ancak durum değişebilir. Giyilebilir teknoloji olarak bilinen akıllı saatler, son zamanların en çok tanınan ürünlerinden biri haline geldi. Apple bu alandaki en popüler isimdir. Ancak patent ihtilafı sorunu nedeniyle uzun süredir kötü günler yaşıyor. Teknoloji devi olarak bilinen marka, akıllı saatlerle ilgili sorunu çözmek için sağlam bir adım attı.

Kanda Oksijen Fonksiyonu Tüm Apple Watch Serilerinden Kaldırılacak

Apple, devam eden patent sorunu nedeniyle tıbbi cihaz üreten bir şirket olan Masimo ile uzun süreli bir soruşturmaya girmişti. Daha sonra yasaklar ortaya çıkmaya başladı. Şirket, Aralık 2023’te Apple Watch Series 9 ve Watch Ultra 2 modellerini Amerika Birleşik Devletleri’ndeki satıştan tamamen kaldırdı.

Washington DC merkezli federal temyiz mahkemesi, diğer piyasa sorunlarına karışmadan, söz konusu modellerin ABD’de yasaklanmasını onadı. Apple, söz konusu konuya birçok itirazda bulundu ancak herhangi bir ilerleme sağlanamadı. Elleri bağlı beklemek istemeyen Apple, adım atmayı tercih etti.

Masimo şirketinin en önemli sorunu iki farklı patentten oluşuyordu. Yasağın sona ermesi için Apple bir özellikten tamamen vazgeçme kararı aldı. Apple Watch modellerinde aktif olan kanda oksijen özelliği artık kullanılamayacak. Normal itiraz sonuç vermezse böyle bir saldırı yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Ankara evden eve nakliyat
tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu