Haber

Bağcılar Kitap Fuarı’nı 500 bin kişi ziyaret etti

Bağcılar Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ve 9 gün süren Kitap Fuarı ( BKF ) Bitti. Fuara gösterilen ilgiden dolayı teşekkür eden ve ziyaretçilere teşekkür eden Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “ Geçen yıl 350 bin olan ziyaretçi sayımız bu yıl 500 bini geçti. En önemlisi de kültür ve sanatın yayılmaya ve gelişmeye devam ettiği bir Bağcılar hayalimizin gerçekleştiğini görmekti.” söz konusu.

Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen ve 3 Haziran’da kapılarını kitapseverlere açan 2. Bağcılar Kitap Fuarı ( BKF ) Bitti. Söyleşilerden imza günlerine kadar birçok etkinliğe ev sahipliği yapan fuar bu yıl yeni bir çehre kazandı. Kafe ortamındaki etkinlik alanında ziyaretçiler ağırlandı. Büyükler çaylarını yudumlarken, atölyelerde çocuklar fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlayan etkinliklerle eğlendiler. Gençler için özel olarak hazırlanan Fuar Köşesi’nde hatıra fotoğrafı çekildi. Geçmişten günümüze edebiyat dünyamızda iz bırakan ünlü yazarların hayatlarını fotoğraflarıyla anlatmak için bir köşe oluşturuldu. Bilgi Evi öğrencileri kendileri için düzenlenen platformda hünerlerini geliştirirken, Aile Kültür ve Sanat Merkezi kursiyerleri ve kadınları da kendi resim, takı ve benzeri çalışmalarını sergiledi. Akşam ise kitapseverler konserlerle unutulmaz anlar yaşadı.

FUAR FESTİVAL GİBİ GEÇTİ

Akşam saat 22:00’ye kadar açık olan alan, fuara ziyaretçi akınına uğradı. Aileleri ya da okul arkadaşlarıyla birlikte fuar alanına gelen çocuklar hem gezdi hem de uygun fiyata kitap aldı. 9 gün süren BKF dün özel bir etkinlikle sona erdi. Kapanış programı; AK Parti Milletvekilleri Şengül Karslı, Yıldız Konal Süslü, Şamil Ayrım ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de katıldı. Fuarların değerine değinen Kabaktepe, ” Bu yılki etkinliklerimiz hem kitap fuarının hem de sanat etkinliklerinin olduğu, gençlerin farklı alanlardaki başarılarını sergilediği bir festival havasında geçti.söz konusu.

BAĞCILAR’DAN KOMŞULARIMA VERDİM

Ev sahibi Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, şunları söyledi: Fuarın ilk fuarını geçen yıl ilk ayımızda gerçekleştirdik. 15 aylık görev süremiz boyunca en çok keyif aldığımız ve tekrar yapalım dediğimiz programlar arasında yer aldı. Bu yıl fuarı hem mekansal olarak büyütmek hem de kültür sanat içeriğiyle zenginleştirmek istedik. Alanımızı keyifli ve keyifli bir meydana dönüştürdük. Geçen yıl 350 bin olan ziyaretçi sayımız bu yıl 500 bini geçti. En değerlisi ise kültür ve sanatın yayılmaya ve gelişmeye devam ettiği bir Bağcılar hayalimizin gerçekleştiğini görmekti. Bağcılar’dan güzel komşularımızı alkışlıyorumdedi.

Program sonunda yapılan elektronik çekilişle de hediye kazananların fuar bitiş tarihi içinde kayıt yaptıran ziyaretçiler arasından olduğu belli oldu.

 

haber-persembe.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu