Yaşam

Beş psikanalitik vaka tarihi: İç Dünyamıza Bir Bakış

Profesyonel psikanalitik terimlere başvurmadan herkesin anlayabileceği bir dille yazılmış bu eseri okurken beş gerçek hayat analiziyle insan ruhunun derinliklerine ineceksiniz.

Beş kişinin psikanaliz süreçlerinin detaylı bir şekilde anlatıldığı kitap, okuyucuyu insanın iç dünyası hakkında bilgilendirirken, tüm insanların zihinsel gelişim ve uyum süreçlerini hikayeleriyle anlatıyor.

Bu kitabın amacı, insanlara, olumlu ya da olumsuz kişiler arası ilişkiler ve dünya çapında meydana gelen iyi ya da kötü sosyal ve politik süreçleri düşündüğümüzde, insan psikolojisinin bu konularda büyük rol oynadığını hatırlatmaktır.

İçine doğduğumuz dünya, yaşayacağımız çevrenin şartları, anne babamızın geçmiş deneyimleri ve bizi büyütürken içinde bulundukları ruh hali nasıl bir insan olacağımızı ve nasıl bir hayat yaşayacağımızı ne kadar belirleyebilir? Yaşayacak?

Yeni sorulara yeni cevaplar

Bu kitapta, bu soruya cevap bulabileceğiniz beş olay hikayesi var. İnsan olma serüvenimizin ve iç dünyamızdaki farklılıkların, farklı karakterlerin hayat hikayelerinden nasıl etkilenebileceğini anlamaya çalışmak ve gerçek psikanaliz seanslarından aktarılan bilgiler, zihninizde yeni içgörülere ve yeni sorulara ortam hazırlayacaktır.

Sayfa: 208

iç ve dış olaylar

Dış ve iç olayların nasıl iç içe geçtiğine dair hikayeler, hem yeni başlayan psikoterapistler hem de insan psikolojisini anlamak isteyen tüm okuyucular için bir rehber olacaktır. Bu kitabı okuduktan sonra kendinizi ve hayatınızdaki değerli kişileri farklı bir bakış açısıyla göreceksiniz.

habersaraykoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu