Ekonomi

Cevdet Yılmaz: Türkiye yüksek gelirli ülkeler arasında yer almak istiyor

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Son 20 yılda yaşanan gelişmelerle alt-orta gelirler liginden orta-üst gelirler ligine yükseldik. yüksek gelirli ve yüksek insani gelişmişliğe sahip ülkelerdir.” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türkiye Personel Sendikaları Konfederasyonu Başkanı Ergün Atalay, Haklı Personel Sendikaları Konfederasyonu Başkanı Mahmut Arslan ve Devrimci Personel Sendikaları Konfederasyonu Başkanı Dilek Çerkezoğlu ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bir araya geldi. Yılmaz, basına kapalı gerçekleşen görüşmenin ardından açıklama yaptı. Yılmaz, toplantının asıl amacının Eylül ayında paylaşmayı planladıkları Orta Vadeli Program ile ilgili tüm toplumsal kesimlerin fikirlerini almak ve bu fikirleri mümkün olduğunca plana yansıtmak olduğunu söyledi. Türkiye’nin bir eşikte olduğunu ifade eden Yılmaz, “Son 20 yılda yaşanan gelişmelerle alt-orta gelirler liginden üst-orta gelirler ligine yükseldik. Asıl hedefimiz üst sıralarda yer almak. -gelirli ve insani gelişme düzeyi yüksek ülkeler “Biz bunu alın teriyle yapmak zorundayız. İstişarelerimizi bu anlayışla sürdürüyoruz” dedi.

Yılmaz, toplantıda ele alınan konulara ilişkin olarak, “Üç sendika da katılım mekanizmalarına odaklandı. Sendikal örgütlenme ve karar alma süreçlerine katılım konusunda ortak görüşlere sahiptiler. Sadece sendikal alanda değil, diğer alanlarda da demokratik standartların yükseltilmesi, Hukuk alanında yeni bir Anayasa’nın, demokratik hak ve özgürlüklerin daha da geliştirilmesi konusunda bir anlayış birliğinin olduğunu ifade edebilirim.” Kayıt dışılığın önlenmesi, bunun yol açtığı haksız rekabetin önlenmesi ve herkesin eşit kurallar için çabaladığı bir organizasyonun güçlendirilmesi konusunda bir anlayış birliği sağlanmıştır. gelir dağılımına dikkat eden bir anlayışla dolaylı vergiler. Gerçeği uyacak şekilde değiştirmekle ilgili beklentiden söz edildi. İş dünyasıyla gerçekleştirdiğimiz toplantıda vergi sisteminin sadeleştirilmesi ve vergi reformlarının yapılması ortak gündem olarak ele alındı. Burada da emek kesimi temsilcilerinin birebir konulara odaklandığını belirtmek isterim.” Bu büyük felaketle ilgili toplumsal dayanışma. Bu konu sadece konut yapımı değil, çeşitli boyutlarıyla tartışıldı. Sosyal ve ekonomik hayatı canlandırmak ve istihdam olanaklarını artırmak için çeşitli boyutlarıyla deprem rehabilitasyonuna ağırlık verdik.

Yılmaz, iş sağlığı ve güvenliğinin ana konulardan biri olduğunu belirtti. Yılmaz, istişare toplantılarının bundan sonra da devam edeceğini, görüşmelerde ele alınan konuların orta vadeli plana yansıtılacağını söyledi.

mesudiyeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Ankara evden eve nakliyat
tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu