Haber

Çin’de öğrenci yurdunda yangın: 13 kişi öldü

Çin’in Henan bölgesindeki bir öğrenci yurdunda çıkan yangında 13 kişi hayatını kaybetti. Yanshanpu köyündeki anaokulu ve ilkokul öğrencilerinin eğitim gördüğü özel okulda çıkan yangının ardından okul müdürü gözaltına alındı.

BBC’nin haberine göre, Nanyang kenti yakınlarında çıkan yangının ardından olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Yangının ardından bir kişinin hastaneye kaldırıldığı ve durumunun stabil olduğu belirtildi. Resmi makamlardan ölen kişinin kimliği ve yangının çıkış nedeni hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı. Çin’in Xinhua haber ajansı, yangının itfaiye ekiplerine bildirilmesinin ardından bir saatten kısa sürede söndürüldüğünü bildirdi.

Kasım 2023’te Luliang kentindeki bir ofis binasında çıkan yangında 26 kişi hayatını kaybetti. Geçtiğimiz nisan ayında başkent Pekin’deki bir hastanede çıkan yangında aralarında çok sayıda hastanın da bulunduğu en az 29 kişinin hayatını kaybettiği açıklanmıştı. Yangının ardından soruşturma başlatılırken, 12 kişi polis tarafından sorgulanmak üzere gözaltına alındı. (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu