Haber

Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu çocuklara çifte tatil hediye etti

Çocuk Oyunları ve SporKulüpler Federasyonu çocuklara çifte tatil verdi

DİYARBAKIR – Çocuk Oyun ve Spor Kulüpleri Federasyonu, 6 Şubat ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen çocuklar için deprem bölgelerindeki çocuklara çifte bayram verdi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu Diyarbakır’da çocuklara çifte bayram yaşatmak için ‘oyun tırı’ açtı. Sur Kaymakamlığı bahçesinde düzenlenen klasik çocuk oyunları şenliğinde çocuklar bir yanda Ramazan Bayramı’nı, diğer yanda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı doyasıya yaşadı.

Çocuk Oyun ve Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Mutlu, Diyarbakır’da 4 gündür Kaymakamlık bahçesinde çocukların oyunlar oynadığını ve çocuklara çifte bayram geçirdiklerini belirtti.

Halkın çocuk oyunlarına büyük ilgi gösterdiğini ifade eden Mutlu, “Diyarbakır’da 4 gündür çocuklara hizmet veriyoruz. İlk gün Süleyman Bin Halid KYK Kız Öğrenci Yurdunda depremzedelerle ilgili etkinlik gerçekleştirdik. etkinlikler düzenliyoruz. Bugün tabii ki hem Ramazan Bayramı’nın 3. günü hem de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Bugün çocuklarımızla çifte bayram kutluyoruz.”

12 yaşındaki Muhammet Talha Yaşar, her iki bayramın aynı güne denk gelmesinden duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Sabah geldiğimde seksek oyunları vardı, oynadım. Daha sonra güç yarışmaları oynadım. şarkıyla dans etti. Hem 23 Nisan’da hem de Ramazan Bayramı’nda.” Bu oyunları stüdyoda oynamak çok güzel bir duygu” dedi.

gercus-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu