Haber

Daha Yeşil Bir Nevşehir İçin

Nevşehir Belediyesi daha yeşil bir Nevşehir için ağaçlandırma kampanyasına devam ediyor. Bu kapsamda Kahveci Dağı eteklerinde NESİAD için oluşturulan ağaçlandırma alanına 750 fidan daha dikildi.

Kahveci Dağı’nın eteklerine son iki yılda binlerce fidan diken Nevşehir Belediyesi, Nevşehir Sanayici ve İşadamları Derneği (NEDSİAD) için Kayaşehir genelinde de ağaçlandırma alanı oluşturdu. Hafta sonu dernek üyeleri tarafından buradaki alana yaklaşık 750 fidan dikildi.

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mustafa Ertaş, dernek üyeleriyle birlikte fidan dikim etkinliğine katılan NESİAD Başkanı Dr. Mehmet Savran, dernek yöneticilerine duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür etti. Daha yeşil bir Nevşehir için başlattıkları ağaçlandırma kampanyası çerçevesinde yeni yeşil alanlar ve parklar oluşturduklarını, binlerce fidanı toprakla buluşturduklarını kaydeden Savran, “Nevşehir için her birimiz için birer fidan dikeceğiz. ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız. Daha yeşil bir Nevşehir için yılmadan çalışacağız.” söz konusu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu