Haber

DG Sivasspor Teknik Direktörü Servet Çetin: Transferde geç kaldık

DG Sivasspor Teknik Müdürü Servet Çetin, “Tabii ki transferde geç kaldık. Kamp başında gelip hazırlamalarını isterdik. Hem zihnen hem de kondisyon ve teknik taktik olarak onları istiyoruz. ama maalesef çok zor. Yapabileceğimiz bir şey yok ama en kısa zamanda kadromuza dahil olacağız. İnşallah oluruz” dedi.

Sivasspor, Trendyol Üstün Lig’in ilk haftasında konuk edeceği Samsunspor karşılaşmasının hazırlıklarına başladı. Antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Teknik Müdür Servet Çetin, 2. Etap Erzurum kampının verimli geçtiğini belirterek, “Tamamen hazır mıyız? Tam olarak net değiliz. Sakatlıklar olduğu için geç katılan oyuncular oldu. ,eksiklikleri var.Takıma katılmayan oyuncular var.Verimli bir kamptı,İyi çalıştık,güzel maçlar oynadık.Keşke birkaç oyuncu alıp kamptayken onlarla çalışsaydık. , hem teknik hem de taktik olarak daha iyi olurdu ama elimizden gelen bir şey yok inşallah en kısa sürede onları da ekleyeceğiz.

“Transfer kolay değil”

Bir gazeteci sorduğunda, “Giden oyuncular oldu. Bu konuda ne söyleyebilirsiniz?” Çetin, “10-11 oyuncumuz gitti. Geçen sene birden fazla şansı olan oyunculardı. Bizim amacımız onların yerini doldurmak kolay değil. Gerçekten yönetimimiz ve liderimiz çok özverili çalışıyor. .Gerçekten antrenmana konsantre olamıyoruz.Bunu birkaç kez daha söyledim.Şimdi antrenman bitecek yemek yemeye gideceğiz sonra yatana kadar oyuncuları izleyeceğiz.Bu güçlü bir süreç. gerçekten çok zorlanıyoruz maç haftasına girmek üzereyiz ama hala samsun maçına odaklanamıyoruz.inşallah bir an önce transferleri de eklersek tamamen işimize odaklanırız çok daha iyi olacağımızı düşünüyorum o zaman daha verimli.”

“Maalesef çok zor”

“Transferlerin geciktiğini düşünüyor musunuz?” sorusuna Çetin, “Tabi geç oldu ama sadece biz değil. Diğer takımlar çok çekiyor. Transferlerini bitirmiş gruplar var. Tüm transferlerini bitirmiş gruplar var. Gruplar da var. bizim gibi eksik oyuncuları var ve onları almak için çaba sarfediyoruz.Biz de onlardanız.Geç kaldık tabii.Kampa gelip onları hazırlamak isteriz.İkisini de zihnen, kondisyon olarak ve teknik olarak istiyoruz. taktikler ama maalesef çok zor.Yapabileceğimiz bir şey yok ama onları da en kısa zamanda ekleyeceğiz inşallah.” .

“Tanıştığımız oyuncular var”

Yapılacak transferlerle ilgili bilgi veren Çetin, “Hala tartışmalar var ama bitmiş bir şey yok. Net bir şey yok. İstediğimiz, görüştüğümüz oyuncular var tabii ama dediğim gibi bu çok vahim bir süreç. Kulübü sahiplenirsiniz, teknik direktörle ilgilenirsiniz, sonra farklı sorunlar ortaya çıkar. O yüzden şu an daha net bir şey yok açıkçası” diye konuştu.

“1-2 oyuncu gidebilir”

Mevcut kadrodan ayrılacak birkaç oyuncu daha olduğunu söyleyen Çetin, “Planımız şu anki kadroya isim veremem ama bir iki oyuncu gidebilir. Onlarla ilgili görüşmeler yapılacak. Sana açıklamayı umuyorum.”

“Rıza Durmuş’a açıklık getireceğiz”

Son olarak kamp nedeniyle yargılanan stoper Rıza Durmisi’nin sorulması üzerine Servet Çetin, “Rıza Durmisi’yi bir kaç gün içinde netleştireceğiz inşallah. O da antrenmansızdı. Kampa geldi ve şu an burada. hazır değil. Onu da değerlendireceğiz.”

Samsun hazırlıkları başladı

Teknik Müdür Servet Çetin yönetiminde gerçekleştirilen eğitim, 1 saat 30 dakika sürdü. Isınma egzersizleriyle başlayan antrenman, stabilizasyon egzersizleriyle devam etti. Ardından pas çalışmaları yapan Yiğidolar, son bölümde çift kale maç oynadı. Sivasspor, Samsunspor maçının hazırlıklarına yarın yapacağı antrenmanla devam edecek. – SİVAS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu