Haber

DSÖ, Ermenistan, Yunanistan ve İngiltere’den yeni yardım

İsviçre merkezli Dünya Sağlık Örgütü (WHO) başta olmak üzere Ermenistan, Yunanistan ve İngiltere’den yeni insani yardımlar Türkiye ve Suriye’ye ulaşmaya devam ediyor.

Dünya Sağlık Örgütü, Türkiye ve Suriye’nin kuzeybatısını etkileyen depremlerin ardından her iki ülkeye toplam 72 metrik ton ‘travma ve acil ameliyat malzemesi’ gönderdiğini duyurdu. DSÖ, ilk uçağın 9 Şubat’ta 37 metrik ton hayat kurtarıcı malzeme ile Türkiye’ye gönderildiğini ve dün Suriye’ye 35 metrik ton insani yardım ulaştırıldığını kaydetti. Her iki ülkede 100 bin kişinin tedavi ve bakımının yanı sıra 120 bin acil cerrahi müdahale için hayat kurtarıcı malzemelerin kullanılacağı belirtildi. DSÖ, 12 Şubat’ta Suriye’ye 37 metrik ton yeni yardım gönderileceğini ve bu malzemenin 300 bin kişinin acil tıbbi ihtiyacını karşılayacağını kaydetti.

ERMENİSTAN’IN YENİ YARDIMLARI SONUNA KADAR BAŞLADI, GERÇEKLER YOLDAErmenistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Vahan Kostanyan ve Bakanlık Basın Müşaviri Vahan Hunanyan, bugün itibarıyla Ermenistan’a yeni insani yardımın yolda olduğunu duyurdu. Bakan Yardımcısı Kostanyan, insani yardım taşıyan TIR’ın görüntüsünü paylaşarak, yardımın Margara Köprüsü’nü geçerek sınıra doğru ilerlediğini belirtti. GÜNİSTAN’DAN YOLDA ‘AŞK KONVOYU’ çıktığını duyurdu. Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Andreas Katsaniotis, Türkiye ve Suriye için hazırlanan 3 TIR’lık “aşk konvoyunun” çadır, battaniye ve uyku tulumu ile gıda malzemesi taşıdığını belirtti. İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, İngiliz yardımının düzenlendiği College of London’ın merkezine gelerek yardımlarla ilgili bilgi aldı. Başbakan Sunak, paketlemede bizzat yer aldığı insani yardımın giysi, battaniye ve hijyen yüklü malzemelerden oluştuğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu