Haber

Gazze Sağlık Bakanlığı: İsrail ‘alışılmadık silahlar’ kullanıyor ve ciddi yanıklara neden oluyor

GazzeSağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada şunları söyledi: İsrail Kurbanların vücutlarında ciddi yanıklara neden olan “alışılmadık silahlar” kullandığını söyledi. Bakanlık sözcüsü Eşref el Kudra yaptığı açıklamada, “Şehit ve yaralıların vücutlarında ciddi yanıklara neden olan olağandışı silahların kullanımını sağlık personeli takip etti” dedi. İsrail şu ana kadar açıklamalarla ilgili herhangi bir yorumda bulunmadı.

“CİDDİ KOMPLİKASYONLAR”A KARŞI UYARILMIŞTI

Başka bir açıklamada Al-Qudra, hastanelere ve sağlık hizmetlerine yakıt sağlanmaması durumunda 1000’den fazla böbrek yetmezliği hastasının hayatına mal olabilecek “ciddi komplikasyonlar” konusunda uyardı.

“YÜZLERCE HASTANIN HAYATINA MALİYET OLACAK”

“Hastanelere yakıt sağlanamaması, 38’i çocuk olmak üzere 1.100 böbrek yetmezliği hastasının hayatına mal olacak ciddi komplikasyonlara neden olacaktır” dedi. Elinde mazot bulunan vatandaşları, yaralı ve hastaların hayatlarının kurtarılması için derhal hastanelere akaryakıt bağışında bulunmaya davet etti.

4651 FİLİSTİN HAYATINI KAYBETTİ

GazzeSağlık Bakanlığı’na göre İsrail ordusu, yoğun hava saldırıları düzenleyerek mahalleleri tamamen yok etti, 1.873’ü çocuk ve 1.023’ü kadın olmak üzere 4.651 Filistinliyi öldürdü, 14.245 kişiyi yaraladı. Gazze Hedeflemeye devam ediyor. Enkaz altında henüz belirlenemeyen sayıda kişi mahsur kaldı.

ÇATIŞMALARDA 1400’DEN FAZLA İSRAİLLİ ÖLDÜRÜLDÜ

7 Ekim’den bu yana İsrail bombardımanı ve ablukası altında. GazzeFilistinli grupta çatışma Hamas Bu, İsrail’e yönelik, roket saldırıları ve sızmaları da içeren çok yönlü sürpriz bir saldırı olan El Aksa Tufanı Operasyonu’nun başlatılmasıyla başladı. Saldırının Mescid-i Aksa’ya yapılan baskına ve İsrailli yerleşimcilerin Filistinlilere yönelik artan şiddetine misilleme olarak gerçekleştirildiği belirtildi. İsrail ordusu daha sonra Hamas’ın Gazze Şeridi’ndeki hedeflerine karşı Demir Kılıç Operasyonu’nu başlattı. Çatışmalarda 1.400’den fazla İsrailli öldürüldü.

manyas-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu