Haber

Hidayet Türkoğlu: Bu galibiyet, pazartesi günkü maçtan önce bir moral olacaktır

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Lideri Hidayet Türkoğlu, “Herkes bu takımın mücadelesinden gurur duymuştur. Biz yönetim olarak oyuncu kardeşlerimizin her zaman arkasındayız. Onlar böyle mücadele ettikçe bizler her zaman gururlanıyoruz. Bugün iyi bir galibiyet oldu. Pazartesi günkü maçtan önce bir moral olacaktır” dedi.

A Ulusal Erkek Basketbol Kadrosu, 2023 Basketbol Dünya Kupası 2’nci Tur I Grubu 3’üncü maçında Belçika’yı alanında 34 sayı farkla 86-52 mağlup etti. Müsabakanın akabinde TBF Lideri Hidayet Türkoğlu, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Genç bir ekip olduklarını ve taraftarların dayanağıyla daha güzel bir çaba sergilediklerini belirten Türkoğlu, “Buraya gelen ve televizyon başında ulusal ekibimizin galibiyeti için dua eden taraftarlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Salonlar, onlar olduğunda daha keyifli. Ulusal grubumuzun onların dayanağıyla daha güzel performans sergiliyor. Genç bir takımız. Gerek şampiyonlarda gerekse eleme maçlarında farklı takımlarla oynuyoruz. Bugün inanılmaz derecede çaba ettiler. Herkes bu grubun çabasından gurur duymuştur. Biz idare olarak oyuncu kardeşlerimizin her vakit gerisindeyiz. Onlar bu türlü gayret ettikçe bizler her vakit gururlanıyoruz. Bugün âlâ bir galibiyet oldu. Pazartesi günkü maçtan evvel bir moral olacaktır” diye konuştu.

“ŞANSSIZLIKLAR YAŞADIK FAKAT BU HİÇBİR VAKİT MAZERET DEĞİL”Grupta kalan maçların çok önemli olduğunu aktaran Türkoğlu, “2023 Dünya Şampiyonası için bundan sonraki bütün maçlar manalı. Biz ne kadar konuşsak azdır. Bütün teknik grup her şeyin şuurunda. Şanssızlıklar yaşadık lakin bu hiçbir vakit bir mazeret değildir. Değerli olan onları geride bırakıp bugünkü maç üzere alanda gayret etmek. Bu türlü olunca düzgün sonuçlar elde edeceğimizi düşünüyoruz” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu