Haber

İngiltere Büyükelçisi Başkan Gürün’den ziyaret

İngiltere’nin Türkiye Büyükelçisi Jill Morris Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ziyaret etti.

Ocak 2023’te İngiltere’nin Türkiye Büyükelçisi olarak göreve başlayan Jill Morris, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü makamında ziyaret etti. Sevginin, hoşgörünün ve güler yüzlü insanların yaşadığı, tarih ve kültür şehri Muğla’da Birleşik Krallık Türkiye Büyükelçisi Jill Morris’i ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Büyükelçi Jill Morris’e teşekkür etti. nazik ziyaret.

İngiltere’nin Türkiye Büyükelçisi Jill Morris; “Vatandaşlarımızın Muğla’yı turizm için tercih ettiğini biliyorum, doğasıyla, tarihiyle, misafirperver insanlarıyla bu şehri çok seviyorlar.”

Birleşik Krallık Türkiye Büyükelçisi Jill Morris, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e yaptığı ziyarette, Muğla’nın doğası, tarihi, kültürü ve misafirperver insanlarıyla İngiliz vatandaşları tarafından çok sevildiğini, Türkiye’ye gelecek ve daha fazla sayıda vatandaşın gelmesini beklediklerini söyledi. Muğla’da bu yıl artış olacak. Büyükelçi Jill Morris; “Muğla, tarihin ve kültürün korunduğu bir şehir. Bunu bulunduğumuz binadan bile anlıyoruz. Cumhurbaşkanlığı binanızın tarihi dokusunu, mimarisini ve korunmuş yapısını çok beğendim. Muğla’ya ilk defa geliyorum. Vatandaşlarımızın Muğla’yı turizm için tercih ettiğini, doğasıyla, tarihiyle, misafirperver insanlarıyla bu şehri çok sevdiklerini biliyorum. Bu yıl İngiliz vatandaşlarımızın Türkiye’ye ziyaretlerinde yüzde 20’lik bir artış bekliyoruz. Çağdaş, vizyoner bakış açınız, gelenekleri koruyan, kültürü yaşatan hizmetlerinizle bu şehri geleceğe taşıyacağınızı düşünüyorum.” söz konusu.

 

Başkan Gürün; “Önümüzdeki dönemde turizm deniz-kum turizminden kültür turizmine dönüşecek”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. İngiltere’nin Türkiye Büyükelçisi Osman Gürün’ün ziyareti sırasında Jill Morris, turizmin ülkeler arası ilişkilerde çok değerli bir güç olduğunu belirterek, önümüzdeki yıllarda turizmin kültür turizmine yönelmesini beklediklerini belirtti. .

Başkan Gürün; “Muğla, doğal güzellikleriyle turizmde, verimli topraklarıyla tarımda, korunmuş yapısı ve tarihi dokusuyla kültür turizminde iddiaları çok olan bir şehir. Ayrıca değişen dinamiklere ve gelişmelere uygun, huzurlu bir ortama sahip bir teknoloji kenti olması için çalışıyoruz. Bunların yanı sıra en büyük zenginliğimiz sevgiyi, hoşgörüyü ve güler yüzü benimsemiş insan zenginliğimizdir. Muğla’da hemşerilerimizden aldığımız destek ve güçle altyapı, yenilenebilir enerji, tarım ve kültür alanlarında büyük yatırımlar yapıyoruz. Muğla’mızı tüm güzellikleriyle koruyarak geleceğe taşımak için çalışıyoruz. Dünyanın en çok tercih edilen şehirlerine baktığımızda turizmin deniz ve kum turizminden kültür turizmine dönüştüğünü görüyoruz. Dünya nüfusunun çoğunluğunu oluşturan ülkelerin bunda doğrudan etkisi var. Turizm, iki ülke arasındaki ilişkilerdeki en büyük güçlerden biridir. İngiliz vatandaşlarının turizm için ülkemizi ve Muğla’yı tercih etmesinden memnuniyet duyuyoruz. Sayın Büyükelçimize nazik ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. söz konusu.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, ziyareti sırasında İngiltere’nin Türkiye Büyükelçisi Jill Morris’e “Gocaman’dan Toruna Muğla’ya” yemek kitabını hediye etti. Büyükelçi Jill Morris, farklı dil seçenekleri ve barkod uygulaması bulunan kitabı beğendiğini, tanımları mutlaka deneyeceğini söyledi. Ziyaretin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Büyükelçi Jill Morris’e tarihi başkanlık binasını gezdirdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu