Haber

İtalya’da uyuşturucu tacirlerine darbe: 850 kilo kokain ele geçirildi

– İtalya’da uyuşturucu tacirlerine darbe: 850 kilo kokain ele geçirildi

ROMA – İtalyan Mali Polisinin düzenlediği operasyonda, Venedik açıklarında bir ticari gemide piyasa değeri 170 milyon euro olan 850 kilogram kokain ele geçirildi.

İtalya’da güvenlik güçleri uyuşturucu tacirlerine bir darbe daha vurdu. İtalyan Mali Polisinin düzenlediği operasyonda, Güney Amerika’dan gelen bir ticari gemide Venedik açıklarında piyasa değeri 170 milyon euro olan 850 kilo kokain ele geçirildi. Ele geçirilen uyuşturucu madde, bugüne kadar Veneto bölgesinde ele geçirilen en yüksek miktarda uyuşturucu madde olarak kayıtlara geçti.

Geminin 20 kişilik mürettebatı ilk ifadelerinde hiçbir şey bilmediklerini iddia etti. Uyuşturucunun geçtiğimiz günlerde Sicilya açıklarında ele geçirilen piyasa değeri 400 milyon euro olan 2 ton kokain ile temas edip etmediği araştırılıyor.

İtalya Başbakanı Giorgia Meloni ve Ekonomi ve Maliye Bakanı Giancarlo Giorgetti, Mali Polis birimlerini ve il komutanlığını tebrik ederek gurur duyduklarını ifade ettiler. Meloni ve Giorgetti, hükümetin uyuşturucuyla ilgili çabalarında çok önemli olduğunu ve sıfır tolerans politikalarını izlemeye devam edeceklerini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu