Haber

İYİ Parti’den Andican: “En Büyük Tehlike Olayın Referanduma Ulaşması”

DÜZGÜN Partisi İstanbul Milletvekili Ahat Andican, başörtüsü önerisiyle ilgili olarak, “Buradaki en büyük tehlike bu olayın referanduma gitmesidir. İstenen, referandumun zaten bir seçim kampanyası olmasıdır. 400’ün üzerinde oy alsa bile” dedi. referandum için referandum pusulasını oraya rahatlıkla koyabilirler. Siyaseten çok fırsatçı bir yaklaşımları var. Onun için bütün bunları değerlendireceğiz, ondan sonra parti kararını verecek” dedi.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahat Andican, dün akşam KRT TV’de Semra Topçu ile birlikte “Haftanın Panoraması” programına konuk oldu. Andican, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bekleyen başörtüsü önerisine ilişkin şu değerlendirmede bulundu:

“GENEL CUMHURBAŞKANI BU KONU HAKKINDA MİLLETVEKİLLERİYLE GÖRÜŞECEK”

“Sürecin tarihi iyi okunmalı. Sayın Kılıçdaroğlu’nun getirdiği yasal düzenleme ile ilgili muhafazakarların başörtüsü konusundaki endişelerini gidermek için helal süreçte kamuoyu önüne getirilen bir teklif oldu. Bir kaç nokta var oradaki cümlelerden biri o kadar ustaca kurgulanmış ki içinden her şey çıkar yani her türlü yorumlanabilir biz parti olarak bu konuda herhangi bir değerlendirme yapmadık Merkez Karar Grup bir araya geldi, parti sözcümüz ‘başörtüsüne karşı’ dedi, ‘Parti görüntüsü vermeyelim, sonuca varılacak’ dedi.

“BEKİR BOZDAĞ’A İNANMIYORUM”

“Benim şahsi görüşüm Bekir Bozdağ’ın ‘400’ü geçerse referanduma götürmem’ dediği yönündedir. Buradaki en büyük tehlike bu olayın referanduma gitmesidir. hem savunucusu hem de tam tersi. İstenen, referandumun aslında bir seçim kampanyası olması. Orban’ın Macaristan’da yaptığını, seçimlerde referandum kutusu olarak yapmak istiyor. önceki gün pek öyle söylemediğini söyleyen bir siyasetçi. O yüzden 400’ün üzerinde oy alsa bile referandum oylamasını oraya rahatlıkla koyabilirler. Siyaseten çok fırsatçı bir yaklaşımları var. Onun için bütün bunları değerlendireceğiz, sonra parti kararını verecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu