Haber

Japonya’da şiddetli yağışların yol açtığı selde 3 kişi hayatını kaybetti

– Japonya’da sel: 3 ölü

TOKYO – Japonya’da şiddetli yağışların neden olduğu selde en az 3 kişi hayatını kaybederken, 1.200 bina da sular altında kaldı.

Japonya’nın farklı bölgelerinde 8 Eylül’den bu yana etkili olan şiddetli yağışların yol açtığı selin bilançosu netleşmeye başladı. Yetkililerden alınan bilgiye göre, Ibaraki eyaletinin Kitaibaraki ve Hitachiota şehirlerinde sel sularına kapılan 2 kişinin cansız bedenleri bulundu. Chiba eyaletinin Otaki kasabasında hasar tespiti yapan bir polis memurunun çatıdan düşerek hayatını kaybettiği bildirildi. Fukushima eyaletinde toplam 1.200 bina sular altında kalırken, Ibaraki eyaletinde 157, Chiba eyaletinde ise 37 ilçede heyelan meydana geldi. Arama ve enkaz kaldırma çalışmalarının devam ettiği ve ölü sayısının artabileceği kaydedildi.

8 Eylül’de Japonya’ya yaklaşan Tropikal Fırtına Yun-yeung, ülkenin büyük bölümünde şiddetli yağışlara neden oldu. En az 78 bin 418 kişi tahliyeye çağrılırken, bazı tren seferleri de iptal edildi. Tokai Bölgesi’nde karaya çıkacağı açıklanan fırtına, karaya ulaşamadan etkisini kaybetti.

akyazi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu