Ekonomi

Konya’nın Karapınar ilçesindeki doğal ürünler yolcuların ilgisini çekti

Konya’nın Karapınar ilçesinde, Konya-Adana karayolu üzerindeki tezgahlarda satılan doğal eserler yolcuların ilgisini çekiyor.

Karapınar ilçesine bağlı Kesmez Mahallesi sakinleri, tarlalarında yetiştirdikleri kelek adı verilen olgunlaşmamış çiğ kavun, karpuz ve yörede “hirtlak” olarak bilinen kavunları yol kenarında kurdukları tezgahlarda satıyor. Doğal eserler araçlarıyla yoldan geçen vatandaşların ilgisini çekiyor.

Yol kenarında açtıkları tezgahta satış yapan Yusuf Umutlu, “Ürünler hem taze hem de lezzetli. Toprak yapısı, tohumlar ve iklim nedeniyle ürünler oldukça lezzetli. Bazı ürünlerin kuru havalarda ve kumlu topraklarda yetiştirilmesi” dedi. lezzetli kılıyor. Her zaman müşterimiz var. Hayvan gübresi kullanıyoruz. 19 Yıllardır aynı yerde hizmet veriyoruz. Buradan gelen ve giden insanlar mutlaka bu bölgeye uğrayacaktır. Tarlalarımızdan her gün taze ürünler topluyoruz ve Tezgahın üzerine koyun.Başta kabuğu çıkarılmış tane olmak üzere bazı ürünlerimizi başka şehirlere de gönderiyoruz.Bizi tanıyan, yıllardır alışveriş yapanlar yanımızdan geçiyor.Otoyolu üzerinde olmamız bizim için tehlikeli olmasına rağmen. “Dikkatliyiz ve satış yapıyoruz. Müşterilerimizin güvenliğini de sağlamaya çalışıyoruz. Ürünler lezzetli ve doğal olduğu için tercih ediliyor” dedi.

Yol kenarındaki tezgahlardan alışveriş yapan yolcular da kabak, kavun ve karpuzun organik olması nedeniyle satın aldıklarını belirtti. – KONYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu