Haber

Lütfü Savaş’ın adaylığı düşüyor mu? “Partimiz kararını verecek”

  • Haberler7

Ülkemizde yüzyılın felaketi olarak anılan 6 Şubat depreminin üzerinden tam bir yıl geçti. Hatay’da birinci yıl dönümünde düzenlenen anma etkinliklerinde, yeni dönemde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı adayı olan Lütfü Savaş’a halk yoğun tepki gösterdi.

Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından Savaş’ın adaylığı tartışılmaya başlandı.

“PARTİMİZ BİR KARAR VERECEK”

Lütfü Savaş’ın tepkisinin ardından konuyla ilgili bir televizyon programında açıklama yapan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, şunları söyledi:

“Genel Liderimiz en başından beri ‘Ankete bakacağım, vatandaş ne diyecek’ dedi. Lütfü Savaş tüm anketlerde öndeydi, Genel Liderimiz Savaş’ı aday göstermeseydi ‘Kongre nedeniyle hesaplaşıyor’ denilecekti, bu da bir süre uzak tutuldu.

Elbette karar kamuoyunda tartışılıyor ve parti de bu konuda bir karar verecek. Genel merkezin yetkisinde olan bir şeydir. Genel merkezin kararına bağlı. Bu bizim açımızdan da değerlendirilmesi gereken bir noktadır. Bu aslında tüm siyasetçilerin değerlendirmesi gereken bir noktadır. “Tüm suçu Savaş’a yüklemenin bir anlamı yok ama herkes bundan payına düşeni almalı” dedi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu