Yaşam

Muğla Büyükşehir Belediyesi, “Hasta ve Yaşlı Öz Bakımını Destekleyecek Kişiler Eğitim Programı” adlı kurs düzenledi

Muğla Büyükşehir Belediyesi, “Hasta ve Yaşlı Öz Bakımını Destekleyecek Kişilere Yönelik Eğitim Programı” adlı kurs düzenledi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, yatılı bakım hizmetleri kapsamında vatandaşlara bakım verenlerin ve refakatçilerin yetiştirilmesinin son derece değerli olması amacıyla “Hasta ve Yaşlı Öz Bakım Destekçileri Eğitim Programı” adıyla sertifikalı kurs düzenledi. 2014 yılından bu yana sürdürülen eğitime, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokol kapsamında 2 etapta 27 kişi katıldı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığı protokol kapsamında 2-30 Mayıs 2023 ve 12 Haziran-14 Temmuz 2023 tarihlerinde olmak üzere iki etapta eğitimler düzenledi. yatılı bakım hizmetleri kapsamında veya bakıcı hizmeti vermek isteyen vatandaşlar için. Toplam 27 kişiye, sertifikalı hasta ve yaşlılar için öz bakımını yapacak olanlar için Büyükşehir Belediyesi’nin deneyimli sağlık personeli tarafından 160 saat 20 gün boyunca eğitim verildi. Eğitime katılanlara sertifikaları 14 Ağustos Pazartesi günü Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün tarafından verilecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu