Haber

Özgür Demirtaş, Mehmet Şimşek’ten Yardım İstediğinde Tasarımcı Mahir Akkoyun ile Diyalogu Dikkat Çekti

prof. Dr. Özgür Demirtaş, ülkesi için mücadele eden, kendine has üslubuyla iktisat eğitimini yaygınlaştırmaya çalışan bir isim. Objektif ve bilimsel davranmaya çalışırken trollerin saldırısına uğrayan ve muhalif olmakla eleştirilen Demirtaş, Mehmet Şimşek’in göreve gelmesinin ardından ‘destek’ açıklaması yaptı. Tepkiler çok fazla olurken, öyle bir isim öyle bir yorum yaptı ki, Demirtaş’ın yanıtının ardından paylaşımını sildi.

prof. Dr. Özgür Demirtaş, ekonomi anlatısıyla dikkat çeken bir profesör olmanın yanı sıra milyonlarca takipçisi olan bir sosyal medya fenomeni. Demirtaş da duyarlı ruhuyla beyin sarsıntısı çalışmasına katkıda bulundu.

Ülkesini ne kadar çok sevdiğini her fırsatta vurgulayan Demirtaş, son yıllarda ekonomide yapılanların yanlış olduğunu söyleyip durdu. Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek için “ekonomide akılcı bir yol izleyeceğini” belirten bir paylaşım yaptı.

Demirtaş, “Hepimizin Mehmet Şimşek’e yardım etmesi gerekiyor. Ucundan tutmalıyız. Siyaseti bırakıp sorunun çözümüne odaklanmalıyız. Bu ülke hepimizin. Durum vahim” dedi. sözlerini kullandı.

Demirtaş’ın yaptığı yardım paylaşımına o kadar çok yorum yapıldı ki…

Bir anda milyonlarca tweet görüntülendi.

Yorumlar yer yer komik,

Yer yer trajik olsa da,

Seçim öncesi yaptığı tasarımlar nedeniyle gözaltına alınan,

‘Mahirgra’ olarak bilinen yetenekli Akkoyun da Özgür Demirtaş’ın paylaşımına kayıtsız kalamayanlar arasında yer aldı.

Hem çizim hem de yorum paylaşan Akkoyun,

Demirtaş cevap verince

Gönderisini sildi.

Mahirgra’nın resimli yorumu düşündürücü olsa da,

Söyledikleri ilginçti.

Bu tweet şaka mı? Dünyanın en çalışkan, en çok vergi veren insanlarından biriyiz en düşük fiyatlarla. Ne alırsak aynısından en az 2 tane devlete veriyoruz. Kapitalistlerin ve zenginlerin vergi borçları sıfırlandı, köle gibi yaşıyoruz. Başka ne yapabiliriz, ölmek mi?

Özgür Demirtaş, duracak mı? Gelen yansımaları iyi analiz etmiş olmalı ki en ivedilikle “Mahir Hanım” diye cevap verdi.

Sevgili Yetenekli: Tweeti yanlış anladınız veya ben yanlış anladım. Bu tweet’te TEKNOKRATLAR’ı kastettim, uzmanlar yardım etsin. Yoksa Fakir, Fakir İNSANLAR ne yapabilir? Zayıf açıklamam için özür dilerim. Temelde kimin yardım edebileceğinin açık olduğunu düşündüm.

Sizce Şimşek’in yardıma ihtiyacı var mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu