Haber

Rehine krizinin ardından Hamburg Havalimanı hava trafiğine açıldı: Türkiye’ye gitmek istedi

Hamburg polisinden yapılan açıklamada, dün yerel saatle 20.00 sıralarında Hamburg Havalimanı’nda. 4 yaşındaKızının da bulunduğu aracıyla kapıyı kırarak aprona giren silahlı saldırganın, havaya iki el ateş etmesi ve aracının camından molotof kokteyli atması sonucu oluşan rehine durumunun sona erdiği belirtildi.

Açıklamada, aracından inen şüphelinin direnmeden gözaltına alındığı ve kızının durumunun iyi olduğu kaydedildi.

Olayın ardından dün toplam 27 uçuş yapılan havalimanında uçak trafiği durduruldu. 3 bin 200 yolcu etkilendiği belirtildi. Bugün 286 uçuşun planlandığı, 139 gidiş ve 147 gelişin olduğu, 126 uçuşun iptal edildiği, 5 uçuşun ise başka havalimanlarına yönlendirildiği bildirildi.

Hamburg Havalimanı’ndan yapılan son açıklamada uçuş seferlerinin yeniden başlatıldığı, gecikme ve iptallerin halen yaşanabileceği belirtildi ve yolculardan havayolu şirketleriyle iletişime geçmeleri istendi.

Polis kaynaklarına göre, rehine olayı bir velayet anlaşmazlığından kaynaklandı. Aşağı Saksonya eyaletinde yaşayan baba, otomobiliyle Hamburg Havalimanı’na gelmeden önce polisi arayan anne, eşinin çocuğuyla birlikte havalimanına gittiğini bildirdi.

Alman basınına göre kızını rehin alan 35 yaşındaki baba Türkiye’ye miGitmek istedi.

caycumaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu