Haber

Rus kozmonotlardan 8 saatlik uzay yürüyüşü

– Rus kozmonotlardan 8 saatlik uzay yürüyüşü

MOSKOVA – Uluslararası Uzay İstasyonunda görev yapan Rus kozmonotlar Oleg Kononenko ve Nikolai Chub, modüle donanım takmak için yaklaşık 8 saatlik uzay yürüyüşü yaptı.

Rus kozmonotlar Oleg Kononenko ve Nikolai Chub, Uluslararası Uzay İstasyonundaki Poisk Küçük Araştırma Modülünden uzay yürüyüşüne çıktı. Rus kozmonotlar Nauka modülüne geçerek nano uydu ile bağlantı donanım sistemlerini kurdular. Rus kozmonotların 6 saat 52 dakika olarak planlanan uzay yürüyüşü, uydu sisteminin tam olarak konuşlandırılmaması nedeniyle 7 saat 41 dakikada tamamlandı. İletişim ekipmanlarının modüle yerleştirilmesi süreci tamamlanırken, nanouydu sistemi kurulumunun da bir sonraki uzay yürüyüşünde gerçekleştirileceği belirtildi. Rus kozmonotlar Oleg Kononenko altıncı kez uzay yürüyüşü görevini gerçekleştirirken, Nikolai Chub da ilk kez uzay yürüyüşü görevini gerçekleştirdi.

NASA astronotları Loral O’Hara ve Jasmin Moghbeli de 30 Ekim’de uzay yürüyüşü gerçekleştirecek. Uzay yürüyüşünün saat 08.05’te başlaması ve yaklaşık 6 buçuk saat sürmesi planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu