Haber

Saliha Erdim’e Kartepe’de Büyük İlgi

Kartepe Belediyesi’nin hafta sonu kutlanacak Anneler Günü dolayısıyla düzenlediği programa konuk olarak katılan Uzman Aile Danışmanı Saliha Erdim büyük ilgi gördü.

Uzman Aile Danışmanı Saliha Erdim, Kartepe Belediyesi’nin Anneler Günü nedeniyle Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlediği “Eşler arası iyi iletişim için stratejiler” konulu söyleşiye katıldı. Söyleşiye yoğun ilgi gösteren Kartepelilere teşekkür eden Kartepe Belediye Başkanı Avukat M. Mustafa Kocaman, “Aile kurumu, toplumsal yapıyı oluşturan en temel birim olmasının yanı sıra sevgi ve dayanışmanın da temelidir. “

ANNELER GÜNÜNE ÖZEL

Kartepe Belediye Başkanı Avukat M.Mustafa Kocaman’ın ev sahipliğinde düzenlenen programa AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Sadık Yılmaz, birim yöneticileri ve Kartepeliler katıldı. Röportaj öncesi açıklamalarda bulunan Lider Kocaman, “İlginiz için teşekkür ederiz. Çok meşgul olduğum için üzgünüm. İnşallah Kent Meydanı’na yeni bir kültür merkezi yapacağız. Çok daha modern ve geniş imkanlara sahip yeni kültür merkezimiz olacak” dedi.

BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ

“Anneler gününü kutluyorum” diyen Lider Kocaman, “Gençlerin düğünlerine koşuyorum. Aile bir ulusun ve toplumun temel taşıdır. Kültürümüzün ve değerlerimizin yoğrulduğunun bize öğretildiği ilk yerdir. Köklerine ve değerlerine bağlı bir millet, bekamız için çok önemlidir. Bu akşam mutlu bir aile nasıl olunur ve önemini farklı açılardan Saliha Erdim Hanım’ın güzel anlatımıyla dinleyeceğiz. Muhteşem bir kalabalık. Ayağınıza sağlık. Kartepeli hemşehrilerimizle biz büyük bir aileyiz” dedi.

İNSANIN DEĞERİNİ BİLMELİYİZ

Uzman Aile Danışmanı Saliha Erdim, Kartepelilere seslenerek, “İnsanın kıymetini bilmeyen, Rabbine karşı günah işler. Erkeğin kıymetini bilmeyen kadın, Rabbine karşı günah işlemiş olur. Değer bilmek için programlanmış olmalıyız. Bilgi peşinde koşmalıyız. Bilgiyle daha zinde insanlar olmak için çalışmalıyız. Evinizi yaşanmaz hale getirmeyin. Bilgi sahibi olmak, yaptığınız her şeyde size yol gösterecektir. İnsanlar kendileri için neyin iyi olduğunu bilmeli. Bilgilerinizin gerçek olması çok değerlidir. Korkunç sözden asla gerçek bir ifade çıkmaz. İyiyi görmeye odaklanmalıyız” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu