Teknoloji

Sızan iPhone 15 Pro performans puanları, her Android telefonu ezdiğini gösteriyor

Yeni A17 Pro çipinemal sahibi iPhone 15 Pro modelleri İlk Geekbench skorları açıklandı. Sonuçlar Apple’ın lansmanda duyurduğu sonuçlarla aynı olsa da Cupertino silikonunun tüm Android telefonlardan daha iyi performans gösterdiğini kanıtlıyor.

MySmartPrice tarafından tespit edildiği üzere, iPhone 15 Pro, tek çekirdek testlerinde 2908, çoklu çekirdek testlerinde ise 7328 puan aldı.iPhone 14 Pro ve A16 Bionic çip, tek çekirdekte 2642 puan, çok çekirdek testlerinde ise 6739 puan aldı.

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 çipine sahip Galaxy S23 Ultra tek çekirdekte 1878 puan, çoklu çekirdekte ise 4973 puan alıyor.Bu da hem iPhone 14 Pro hem de iPhone 15 Pro modellerinin oldukça gerisinde kaldığı anlamına geliyor.

Bu Geekbench puanları aynı zamanda Apple’ın iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max modellerini Apple’ın akıllı telefon serisinde ilk haline getiriyor. Ayrıca 8 GB RAM ile yükseltildiğini de gösteriyor . Apple’ın bu çipi oluşturmak için sektörde bir ilk olan 3nm üretim sürecini kullandığını da belirtmekte fayda var.

Apple, 6 çekirdekli CPU’nun %10’a kadar daha hızlı iki üst düzey performanslı çekirdeğe ve 4 performans çekirdeğine, yani 19 milyar transistöre sahip olduğunu söylüyor. Yeni Neural Engine sayesinde saniyede 35 trilyon işlem gerçekleştirebiliyor. Yeni 6 çekirdekli GPU, onu önceki nesle göre %20 daha hızlı hale getiriyor ve verimliliği de artırıyor. Ayrıca iPhone 14 Pro’da bulunan yazılım ışın izlemesinden 4 kat daha akıcı olan donanım hızlandırmalı ışın izleme özelliğine de sahiptir. A17 Pro hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklamanız yeterli…

saphaneajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu