Haber

Son Dakika: İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle ilgili sözlerinden yargılanan şarkıcı Gülşen’in 1 yıldan 3 yıla kadar hapsi istendi.

Ataşehir’de verdiği konserde imam hatip lisesi öğrencilerine yönelik sözleri nedeniyle “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçundan 3 yıla kadar hapsi istenen Gülşen Çolakoğlu davasında, belgeler mütalaasını hazırlamak üzere savcıya gönderildi. Bugünkü davada savcı mütalaasını açıkladı.

TUTKULU 1 İLA 3 YILDIR ARANIYOR

Savcı, Çolakoğlu’nun “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

İddianame

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Basın Hataları nedeniyle hazırladığı iddianamede 702 kurum ve kişi ‘şikayetçi’ olarak yer aldı. Şikayetçiler arasında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Yazar Emine Şenlikoğlu Özkan, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkanı Saliha Okur Gümrükçüoğlu, KADEM, KADEM Vakfı, Gaziantep Önder İmam Hatipliler Derneği de vardı. İddianamede Gülşen Çolakoğlu hakkında ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

haber-sirvan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu