Haber

TFF’nin hükmen mağlup olmasına Göztepe’den yanıt: Kolay oldu

Spor Toto 1. Lig gruplarından Göztepe, maç sırasında yaşanan olaylar nedeniyle ara verilen Altay maçının ardından Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) aldığı kararı eleştirerek, iki kulübün üst ligde oynamak istediğini belirtti. maç yine görmezden gelindi ve TFF kolay yolu seçti. Kulüpten yapılan açıklamada, TFF’nin Göztepe-Altay maçı için iki takımı da kaybetme kararının kabul edilemez olduğu belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Olayların ardından her iki kulübün sağduyulu açıklamaları ve maça oynama istekleri göz ardı edildi. Tarihi bir fırsatı kaçıran Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bu tür cezalarla bir yere varılamayacağını göremedi ve kolaya gitti. yine çıkış yolu.Ülke futbolunun marka değerini yükseltmek için çalışan bir kurum, Bu kararla ‘futbol’ cezalandırılmıştır.Bu nedenle 6222 Sporda Şiddet Kanunu çıkarılmıştır.Ülke gerçeklerinin değiştirilemeyeceğini kabul etmek gerekir. kulüplere ceza vererek değişti.Türkiye Futbol Federasyonu yöneticileri 6222’yi dikkate alarak hukuka ve hakkaniyete uygun çözümler üretebileceğini görmeleri gerekirdi.”

‘EVRENSEL HUKUKA UYGUN’

Açıklamada, cezadaki gerekçenin “müsabakaların normal seyri ve güvenliğin sağlanmasına ilişkin kuralların her iki takım taraftarları tarafından ihlal edildiğinin anlaşılması nedeniyle” evrensel hukuk kurallarına aykırı olduğu ileri sürülerek şu ifadelere yer verildi: ifadeler yer aldı:

“Maçta bizim taraftarımız değil, kulübümüzle alakası olmayan bir ‘kişi’ sahaya girip sonra yakalanıp tutuklandı. Göztepe olarak yapılanları desteklemediğimizi ve onaylamadığımızı belirtmemize rağmen. Olayların başından itibaren kulübümüze ceza yeniden uygulandı.”Mücadele etmeye çalışan oyuncuların futbol oynama hakkı elinden alınmıştır. Ayrıca stattaki kameralar sayesinde olaylara sebep olanların yakalanıp cezalandırıldığı bir durumda seyircisiz oynamanın cezası, amacı futbol izlemek olan taraftarlara yapılan bir haksızlıktır.”

Bu kararın kabul edilmediğini belirterek, “Kulüp olarak bundan sonraki süreçte de hukuk katındaki haklarımızı sonuna kadar savunacağımızı belirtmek isteriz.” değerlendirme yapıldı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu