Haber

Türkiye’de 14 Mayıs’ta yapılacak seçimler için Almanya’da oy verme işlemi devam ediyor.

Almanya’da mı Türkiye’de mi? 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimleri için oy verme işlemleri devam ediyor.

Toplamda 17 merkezde seçmen yoğunluğu görülürken, özellikle Berlin ve Hamburg Başkonsolosluklarında yüzlerce metrelik seçmen kuyrukları bölgeden geçen Almanların dikkatini çekiyor.

Hamburg Başkonsolosu Emine Derya Kara, 27 Nisan’da seçimlere sorunsuz başladıklarını belirterek, kentte toplam 7 bin oy kullanıldığını kaydetti.

Seçimlere olan ilginin her geçen gün artarak devam ettiğini vurgulayan Kara, “Bundan memnuniyet duyuyoruz. Sorunsuz bir şekilde seçimlere devam ediyoruz. Yurtdışı Seçmen Kütüğüne kayıtlı vatandaşlarımızı oy kullanmaya davet ediyoruz. ” söz konusu.

Başkonsolos Kara, seçim merkezine oy kullanmak için gelen ancak Türkiye’de seçmen kaydı bulunan vatandaşların olduğuna dikkat çekerek, bu kişilerin daha önce adres beyannamesi alınmadığı için yasal olarak oy kullanamadıklarını belirtti.

Kara, “13 gün oylama yapılacak.

Almanya’da 27 Nisan’dan bu yana Berlin, Hamburg, Hannover, Frankfurt, Nürnberg, Münih, Mainz, Stuttgart, Karlsruhe, Köln, Düsseldorf, Essen ve Münster’de oy verme işlemleri devam ediyor. 29 Nisan’da Aachen, Bremen, Regensburg ve Kassel’de oy verme süreci başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu