Haber

Ukrayna Genelkurmay Başkanı Yardımcısı Valeriy Zaluzhny Hayatını Kaybetti

Ukrayna Genelkurmay Başkanı Valeriy Zaluzhny’nin yardımcısı Gennadiy Chastyakov’un, doğum günü hediyesi içindeki el bombasının patlaması sonucu öldüğü, oğlunun ise ağır yaralandığı bildirildi.

Zalujny, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, asistanı ve yakın arkadaşı Chastyakov’un bugün ailesiyle birlikte doğum gününü kutlarken trajik koşullar altında hayatını kaybettiğini belirtti.

Doğum günü hediyelerinden birinde bilinmeyen bir patlayıcının patladığını belirten Zaluzhny, “Gennadiy, eşi ve 4 çocuğuyla hayatta kaldı. Ailesine başsağlığı diliyorum. Gennadiy, sürecin başından beri benim için güvenilir bir omuz oldu. ölçekli bir savaşa imza attı ve hayatını tamamen Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine ve Rus saldırganlığına adadı.” çabaya adanmıştır.” Sözünü verdi.

Zalujny, olayın nedeni ve koşullarının soruşturma sırasında belirleneceğini kaydetti.

Ukrayna Ulusal Polis Teşkilatı’ndan yapılan açıklamada, Kiev bölgesinin Tchaikki köyündeki bir apartmanda patlama ihbarı üzerine polis ekiplerinin olay yerine geldiği belirtildi.

İlk belirlemelere göre, el bombasının patlaması sonucu 39 yaşındaki Chastyakov hayatını kaybetti, 13 yaşındaki oğlu ise ağır yaralandı.

Açıklamada olayla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu