İş

Yoğurt şirketinin açıklaması ülkeyi salladı! Tam 7 milyon lira maaş verecek…

ABD’li yoğurt şirketi Chobani’nin kurucusu Hamdi Ulukaya için yaptığı reklam, sosyal medyada gündem oldu. Ulukaya için yazı yazacak, konuşmalar hazırlayacak ve bloga içerik üretecek bir firma. “hayalet Yazıcı” Aradığını duyurdu. Şirketin verdiği iş ilanı sıradan insanların deyimiyle ülkeyi sarstı. İş ilanına çok sayıda başvuru yapıldı.

REKLAM YOĞURT FİRMASININ TÜRK KURUCU SAHİBİ İSİM AÇTI

Chobani, 17 Ağustos’ta internet sitesinde ve LinkedIn’de bir iş ilanı yayınlayarak, CEO’su Hamdi Ulukaya’ya yazacak kişiye yıllık 185 bin 600 ila 278 bin 400 dolar (primler hariç) arasında maaş ödeyeceğini duyurdu.

MAAŞI DUYANLAR ŞAŞIRDI

New York’taki patronların iş ilanlarında maaş aralıklarını paylaşmaları zorunlu. İlanı gören sosyal medya kullanıcıları verilen maaş karşısında şaşkınlığa uğrarken, “Artık işimi değiştirip yoğurtla ilgili yazılar yazabilirim.” söz konusu. Bazı kullanıcılar piyasa ortalamasının dört katı maaş ödemeyi abartılı buldu.

BAŞVURU SAHİBİNDEN KİMLERDEN İŞ ALINDIĞI BİLİNMİYOR

“Hayalet yazarlar” ülkede 39 bin 956 ile 63 bin 626 dolar arasında kazanıyor. Şirket, “olağanüstü yazma ve hikaye anlatma becerileri” ve 15 yıllık iş tecrübesi olan birini arıyordum. Ve iş ilanı şimdi “Üzgünüz, bu pozisyon doldurulmuştur” İçinde bir not bulunmasına rağmen LinkedIn aracılığıyla 600’den fazla kişi iş başvurusunda bulundu. Kaç kişinin doğrudan şirkete başvurduğu bilinmiyor. Şirket kimi işe aldığını açıklamadı.

DÜNYACA ÜNLÜ YOĞURT ŞİRKETİNİN Halka Arzı Ertelendi

Chobani tarafından ilan edilen diğer roller arasında ulusal hesap yöneticisi (163.200 dolara kadar maaş) ve otomasyon kontrol mühendisi (127.200 dolara kadar) yer alıyor. Sözcü’de yer alan habere göre Chobani, 2022 yılında ABD yoğurt pazarında yüzde 20’nin üzerinde paya sahip oldu ve satışları 2 milyar doları aştı. Ancak şirket, olumsuz piyasa koşulları nedeniyle halka arz planlarını erteleme kararı aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu