Haber

Yol Ortasında Hayvanlarını Otlatan Depremzedeler: “Aç Olmamak İçin Otlatıyoruz, Daha Güvenli”

HABER: TAMER ARDA ERŞİN – Kamera: FURKAN ERDEM

Sarsıntı korkusu ve yem sorunları, yetiştiricinin orta refüjde otlamasına neden oldu. Hatay’da deprem korkusu ve yem sıkıntısı nedeniyle hayvanlarını yol ortasındaki refüjde otlatan Mahmut Gel, “Yem sıkıntısı var, o yüzden aç kalmamak için otlatıyoruz. 300 veya 300 var. otlatıp eve gideceğiz. Daha güvenli. Arabadan inmek biraz zahmetli ama zorlukla otlatıyoruz.” dedi.

Hatay’da depremden etkilenen sığır yetiştiricisi Mahmut Gel, sallanma korkusu ve yiyecek bulma sorunu nedeniyle hayvanlarını yol ortasındaki refüjde otlattı. gel dedi ki:

“Aç kalmamak için. Biraz yemek sancısı var, o yüzden aç kalmayalım diye otluyoruz. 300 kadar var. Konut yıkılmış. Duvarlar gitmiş. Yerlerde çatlaklar, patlamalar var. duvarlar telef olan hayvan yok çok şükür helak olmadı evet aç kalmamak için tedbir olarak otlatıyoruz zor ama ne yapalım çaresiz kaldık… otlatıyoruz çaresizlikten birazdan buradan eve gideceğiz otlatıp eve gideceğiz daha sadık arabadan biraz zahmetli ama zor otlatıyoruz çok şiddetliydi yani Deprem. Çok salladı. Evler sarsıldı. Yardım geldi, ikinci gün yardım geldi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu