Haber

Yunanistan Dışişleri Bakanı: İsrail Gazze’de meşru müdafaa sınırlarını aştı

‘Belirsizlikler ve Ulusal Gündem’başlıklı panelde konuşan Yunan bakan Yerapetrit, bugün dünyanın revizyonizm ve iklim, göç, beslenme yetersizliği ve halk sağlığı krizleriyle karşı karşıya olduğunu açıkladı.

Yerapetritis, bu konuların belirsizlik yarattığını ve siyasi planlamaya ilişkin öngörüleri engellediğini belirtti, ” İyi bir bakan, geçmişteki gibi öngörü sahibi bir bakan değil, her senaryoya göre planı olan bir bakandır.“dedi.

Ortadoğu’daki kriz‘ Kontrolden çıkıp boyutunu büyütebileceği uyarısında bulunan Yerapetritis, Yunanistan’ın bu konudaki görüşünün şu şekilde olduğunu söyledi: Filistin halkını Hamas’tan ayrı tutmakİsrail’in uluslararası hukuk çerçevesinde meşru müdafaa hakkını kullanması, 1967 sınırlarında iki devletli çözümsivilleri korumaya yönelik olduğunu vurguladı.

Yerapetritis, Yunanistan, Gazze için insani deniz koridoruAçılışa ilişkin tüm müzakerelerde aktif olarak yer aldığını belirten Desteğimizi göstermek ve İsrail’in uyması gereken sınırların altını çizmek için İsrail’i ziyaret ettik.“dedi.

Geçtiğimiz ay İsrail ve Gazze’den gelen görüntülerin herkesi üzdüğünü vurgulayan Yerapetritis, çatışmaların 7 Ekim’de başlamasından Filistin tarafını sorumlu tuttu ve şöyle konuştu: ” Ancak diğer taraftan şu anda Gazze’de yaşananların gerekli tedbirlerin ötesinde olduğunu da kabul edelim. Elbette (İsrail’in) kendini savunma hakkı var ama bu hakkın nasıl kullanıldığı da önemli.” söz konusu.

haber-kulp.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu