Haber

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel: ‘Listemizde hesabını veremeyeceğimiz kimse yok, kimler sizin listenizde kimlerle birlikte?’

CHP Küme Başkan Yardımcısı Özgür Özel, Malatya’da düzenlenen Gençlik Buluşması’nda “600 aday gösteriyoruz, iddia ettikleri gibi PKK, DHKP-C, terör bağlantılı isim var mı? Hayır. 600 adayımızın tamamı devletten temiz” dedi. AK Parti ittifakına bakalım, bağrında HÜDA PAR var, hangi HÜDA PAR, ‘Özerklik gelsin, federasyonlara bölünsün’ diyen HÜDA PAR var.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, dün Millet İttifakı’nın Malatya Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlediği Gençlik Buluşması’nda gençlerle bir araya geldi.

“İNSANIN NİYETİ BURADAN HİÇ ÇIKMAMAK”

Özgür Özel burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Türkiye Cumhuriyet tarihinin en güçlü seçim dönemlerinden birindeyiz. İktidarı kaybetmemek için garip yerlerde belaya girmeye başlayanlar var. Mesela ‘seçimler’ diyorlar. 14 Mayıs’ta yapılacaklar siyasi darbe girişimidir’. Bu söz başta mizah olarak algılanabilir ama biraz daha fazla. biraz ama aslında niyetin bir işaret, anlayışın kendisini ortaya koyan bir delil, çünkü adamın niyeti demokrasi, eşitlik, bu ülkeye hizmet etmek değil, demokrasiyi kullanarak iktidara gelmekti, yani hiçbir zaman içinden gelmedi. Yine burada.Demokrasi hükümet değiştirebilme yeteneğiymiş meğer.İktidar değişirse o ülkede demokrasi var.İktidar değişmiyorsa o ülkede mutlakiyet var.Seçimlere ‘darbe’ dersen , asıl darbeci sizsiniz, geldiğiniz hükümeti seçimle de bırakmaya niyetiniz yok demektir.

LİSTEDE HESABINI VERMEYECEĞİMİZ KİMSE YOK, SİZİN LİSTEDE KİM KİMİNLE BİRLİKTE VAR?”

“Kampanyanın ilk başlangıcını düşünün, ‘Evet kötüye gidiyoruz’ dediler. Anketler kötü. Gençlerin yüzde 80-85’i ve seçmenin değerli bir kesimi bize oy vermiyor. Bizim bir yapımız var. Önümüzde o yapının etkili olduğunu görüyoruz’ diye analiz ettiler. O yapıyı ne yaptı AK Parti, Yüzyıl Türkiye diye bir şey yayınladı. Müziği var, klibi var, AK Parti’nin büyük ampulü. 1 Ocak’ta Türkiye’deki bütün gazetelerde bakanlıkların parasıyla devlet projesi diye gösterdiler Sonra halk açlıktan kırılırken TOGG’u gezmeye başladılar Elektrikli milli otomobil TOGG İnandık mı İnandık mı? destek mi destekliyoruz sonuna kadar destekliyoruz TOGG Türkiye Cumhuriyeti’nin arabası ama bunlar AK Parti’nin seçim arabalarıydı konuşma TOGG konuş’… TOGG bitti TCG Anadolu… Bugüne kadar olmaması hata… 2000’li yıllarda size güç verildi, TCG Anadolu gibi 10 gemiye ihtiyacınız var, aslında uçak gemisine ihtiyacınız var. Bunu AK Parti’nin gemisi yaptılar. “Damadın SİHA’sı diyerek AK Parti’ye mal olmaya çalışıyorlar. Uçaklar, tanklar yapılıyor ve bunlar AK Parti’ye mal ediliyor. Büyük projelerle seçmenin kafasını karıştırmaya çalıştılar, olmadı. Ölçüyorlar bir kez daha Kemal Kılıçdaroğlu Millet İttifakı önde.’Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’ diyenler ön planda.Bu kez üçüncü kısma geçtiler.Üçüncü kısım iftira iftira ve hakaret İttifakımız Millet İttifakı ve adını milletten alıyor, buna ‘aşağılık’ diyorlar.Bir millete rezalet denir mi, bunu söyleyecek kadar bilinçsiz olur musunuz, yapılır.Gezi’ye katılan kadınlara ağza alınmayacak sözler söylüyor, sesleniyor. ‘fahişeler’. Bildiği bütün küfürleri sıralıyor. En sonunda ters çevirerek ‘Abdullah Öcalan’la oturup anlaşma yaptılar’ dediler. İftar sofralarını iftira sofralarına çevirdiler. Orada oturdular ‘Zillet’ ittifak 6 değil 7’den oluşuyor. Bunlardan biri falan parti, dediler. Abi o partinin ittifakı var, bizim ittifakımız ayrı, sizin ittifakınız ayrı. Malatya’da HDP ile yarışıyoruz. 600 aday gösteriyoruz; Tartıştıkları gibi PKK, DHKP-C, terör bağlantılı bir isim var mı? Hayır. 600 adayımızın hepsinin devletten belgesi var ve hepsine sonuna kadar garanti veriyoruz. AK Parti ittifakına bakalım; koynunda HÜDA PAR var. Hangi HÜDA PAR? ‘Türk Bayrağı Yok’, ‘İyi ki Türk milleti anılmasın’, ‘Türkçe yok resmi dil’, ‘Türkiye’ye özerklik olsun, federasyonlara bölünsün’ diyen HÜDA PAR var. Listemizde kimin kiminle olduğu, hesabını alamadığımız kimse yok.

“ARŞİVTE SAHTE VİDEO BULAMAZSIN ağabey”

Artık çıktılar; Daha önce Recep Tayyip Erdoğan ‘Apo’yu serbest bırakacaklar’ demişti. Süleyman Soylu hemen çıktı ve aynı şeyi tekrarladı. Çıktım ‘Bizim böyle bir niyetimiz de yok, böyle bir açıklamamız da yok’ dedim. Ama ‘Anlaştılar, diyorlar’ diyorlar. 83 milyon için yalan söylüyorsun, sen düzelt diyorsun. Sesinin yetip yetmediği sana kalmış, sesin duyulmaması ona yeter ve yalanlarla kandırılırlar. Süleyman, ‘Apo’yu bırakacaklarını açıkça söylüyorlar’ diyor. ‘Kaydı göster’ dedim, canlı yayında bekliyorum; ‘Kaydı göster, yayını bırakacağım, milletvekilliği görevi bırakacağım, pati ve adaylığı bırakacağım. Yetmez, Kemal Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilecek.’ Dört gün sessiz kaldı, bir görüntü aradı. Arşivde saçmalıktan yapılmış bir resim bulamazsın kardeşim. Böyle bir görüntü, böyle bir açıklama yok. Abdullah Öcalan gibi ‘biz birini hapisten çıkaracağız’ diyen CHP de yoktur, Millet İttifakı da yoktur. Herkes böyle bilsin.”

“BU ÜLKEDE YETERLİLİK HAKİM OLACAĞIZ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, şunları söyledi:

“Aslında bu ülkede liyakatin ne demek olduğunu 6 Şubat depreminde gördük. Liyakat insan hayatıdır. Beceriksizlik ölümdür. Bu beceriksizlikler yüzünden insanlar soğuk çığlık ve inlemeden öldüler. Maalesef ayakkabılarıyla gömüldüler ve cenaze namazı kılınmadı. Bu vasıfsız kişiler yüzünden günlerce çadır bulamadılar, kar ve yağmur altında beklediler. Liyakat hayat ve hayat demektir. Bu ülkede yeniden liyakati hakim kılacağız” dedi.

haber-basciftlik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu