Haber

İstanbulkart artık minibüslerde de geçerli olacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, insanların toplu taşımada kullandığı İstanbulkart’a pek çok özellik ekledi. Bu temelini dijital dünyada da sürdürmektedir. Bugün insanları rahatlatacak bir karar alındı. İstanbulkart artık minibüslerde de geçerli olacak.

İstanbulkart artık minibüslerde de kullanılıyor!

İstanbul’un toplu ulaşım yükünü geçen ay sırtına alan İstanbulkart’a bir yeni özellik daha geldi. Yetersiz bakiye uyarısı sorunu ile karşılaşmak istemeyen vatandaşların kişiselleştirilmiş İstanbulkart’ları ile eksi bakiyeye düşmesi sağlandı.

Ayrıca Mayıs ayında İstanbulkart’ı dijitale taşıyan İstanbulkart Portable uygulaması da güncellendi. Android ve iOS için yapılan yeni güncelleme ile birlikte iki yeni özellik eklendi. Uygulamayı geliştiren BELBİM, kullanıcı güvenliğini artırmaya yönelik kritik bir yeniliği de hayata geçirdi.

Toplu taşıma kartının taşınabilir uygulamasına yönelik en son güncelleme, otomatik TL yüklemeyi etkinleştirir. Böylece kart bakiyesinin makul bir seviyenin altına düşmesi durumunda otomatik yükleme yapılabilecektir. Ayrıca kullanıcı güvenliği için yeni bir özellik eklendi. Buna göre kullanıcının uygulamaya girerken yaptığı başarısız giriş sayısı görüntülenecektir. Ayrıca Android ve iOS için bazı performans iyileştirmeleri uygulandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile Ulaşım Uyum Merkezi’nin (UKOME) bugün yaptığı toplantıda yeni bir karar alındı. Nitekim toplantı, toplu ulaşım fiyatlarının artırılması gündemiyle İBB Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe başkanlığında yapıldı.

Ancak toplantıda minibüslerin elektronik bilet sistemine dahil edilmesi gündeme getirildi ve karar kabul edildi. Çünkü minibüslerde nakit kullanılırken otobüs, metro, metrobüs, vapur, tramvay gibi birçok ulaşım aracında para kartla ödeniyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu