Haber

Trafik kazasında ölümden döndükten iki gün sonra hayat kurtarmak için deprem bölgesine koştu.

BURDUR Belediyesi İtfaiye Müdürü Mehmet Ali Ballak, yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen depremden 2 gün önce Antalya’da trafik kazasında hayatını kaybetti. Balak, deprem haberini alır almaz ekibiyle birlikte deprem bölgesine giderek kurtarma çalışmalarına katıldı.

Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürü Mehmet Ali Ballak’ın 3 Şubat’ta Antalya’da havalimanına giderken kullandığı 15 ABF 110 plakalı otomobil, direksiyon hakimiyetini kaybedince şarampole devrildi. Ambulansla Burdur Devlet Hastanesine kaldırılan Balak, tedavisinin ardından taburcu edildi. Kahramanmaraş’ta 11 ili etkileyen depremden haberdar olan Ballak, evinde dinlenirken Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ile görüşerek grubuyla saat 05.30’da deprem bölgesine hareket etti.

BÖLGEYE İLK ULAŞAN EKİPLERDEN 8 gün boyunca bölgede arama kurtarma çalışmaları yürüten Mehmet Ali Ballak ve ekibi, enkaz altından 15 canlı depremzedeyi çıkardı. Çalışmalarını tamamlayan Ballak ve grubu şehre döndü. Balak, depremi öğrendikten sonra ekibiyle birlikte 10 saatlik bir yolculuktan sonra bölgeye ulaştıklarını belirterek, ilk giden gruplardan biri olduklarını sözlerine ekledi. Balak, bölgede yıkımın çok fazla olduğunu anladıklarını ve ellerinden geldiğince çok insanı kurtarmak için çalıştıklarını söyledi. Gündüz çalıştık. İlk 24 saat şiddetli yağmur vardı, hava soğuktu. Bu durum ekipleri çalışmalara zorladı. Binalar üst üste geliyordu” dedi. Enkazdan sesler geliyordu. Ulaşabildiğimiz kadar çok kişiye ulaşmaya çalıştık. 8 günün sonunda deprem bölgesindeki görevimizi tamamlayarak şehrimize döndük” dedi. dedi. “İlk büyük deprem deneyimimiz. Kumsal’ı çıkarıp sağlık ekiplerine teslim ettikten sonra o an ağlayarak belediye başkanımızı aradım. İnsanlar için bir şeyler yapmak çok güzel bir şey. Kumsal’dan sonra çalıştık. diğer enkazda büyük bir afet yaşadık çok geniş bir coğrafyada milyonlarca insanı etkileyen bir afet ufak tefek aksaklıklar olacaktı ama 48 saat sonra tüm aksaklıklar giderildi ekiplerimizi daha koordineli ve daha uygun bir şekilde bir araya getiriyoruz. Ülkemize hoş geldiniz. Milletimize hamd olsun. Allah geride kalanlara sabırlar versin.” ‘DEPREM BÖLGESİNDE AĞRILARIMI UNUTTUM’ Balak, depremden 2 gün önce ciddi bir trafik kazası geçirdiğini, kaburgalarında ve vücudunda morluklar olduğunu söyledi.

“O an kurtulduğum için şükrettim ama deprem haberini alır almaz kazadan sağ kurtulduğum için daha da sevindim. Çünkü vücudumda gitmeme engel olan bir kırık olsaydı. Sarsıntı bölgesi oraya gidemeseydim yıkılırdım ve bu ömrümün sonuna kadar aklımdan çıkmayacaktı.Hiç hissetmedim.Burdur’a döndükten sonra hissetmeye başladım. O ağrılar, sızılar. Yarım kalan tedavime devam ediyorum.”

omerliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu