Haber

CHP Milletvekili Karabük’ün sağlık sorunları için bütçe istedi

Plan Bütçe Komisyonu Üyesi ve CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, Sağlık Bakanlığı’nın bütçe görüşmeleri sırasında Karabük’ün sağlık sorunlarının çözümü için bütçeye kaynak aktarılması talebinde bulundu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen 2024 Sağlık Bakanlığı bütçe görüşmelerinde konuşan Milletvekili Akay, Karabük’ün sağlık sorunlarını Bakan Koca’ya sıraladı ve sorunların çözümü için kaynak istedi.

Merkez, Safranbolu, Ovacık, Eskipazar ve Yenice ilçelerinde sağlık alanında yaşanan sorunlara değinen Akay, “Vatandaşlarımız Safranbolu Devlet Hastanesi ve Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde randevu alamıyor. Bunun çözümünü talep ediyoruz. önemli bir sorun. Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde özellikle kardiyoloji ve romatoloji alanında uzman hekim eksiklikleri var: Bu uzman hekim eksikliklerinin acilen giderilmesi gerekiyor. 150 yataklı Karabük Merkez Devleti’nin imalat çalışmaları hangi aşamada? Hastane? Proje ne zaman başlayacak? Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Beşbinevler’deki ek hizmet binası ne zaman faaliyete geçecek?” sorularını sordu.

Eskipazar Devlet Hastanesi’nin akıbeti ve Ovacık Devlet Hastanesi’nin durumu hakkında soru soran Akay, “112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarının daha uygun yerlere taşınması gerekiyor. Bu konuda bir çalışmanız var mı? Yapımına başlanan Ovacık Entegre Hastanesi” dedi. 2021 yılında yapımına başlanan bu hastane hala tamamlanmadı. Bu hastane ne zaman tamamlanacak? Eskipazar “İlçe hastanesinin zemininde kayma var. Bina yapıldı ancak kullanılamıyor. Bu binanın akıbeti ne olacak?” dedi.

Yenice’de sağlık alanındaki eksikliklere değinen Akay, “Uzun yıllardır belediyeye bağlı olarak faaliyet gösteren Yenice Toplum Sağlığı Merkezi ve aile hekimlerinin yeni bir binaya ihtiyacı var. Gerekli kaynakların tahsis edilmesini talep ediyoruz. İlimizin sorunlarını çözmek ve ihtiyaçları karşılamak için çalışıyoruz.” – KARABÜK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu