Haber

Ömer Çelik’ten EYT açıklaması: Bugünden itibaren Meclis’e sunulacak

Geçenlerde AK Parti, Meclisin 27, 28 ve 29 Aralık tarihlerini tatil etmesini önerdi. Ak Parti’nin önerisi MHP’li milletvekillerinin desteğiyle kabul edildi. Parlamentodaki yasama faaliyetleri Ocak ayında yeniden başlayacak. Bu gelişme, EYT düzenlemesini bekleyen milyonlarca kişinin “Değişim yeni yıla mı kaldı?” soruyu sormuştu. Konuyla ilgili açıklama Ömer Çelik’ten geldi.

“BUGÜN MECLİS’E GELİYOR”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, EYT yönetmeliği ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. MKYK toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Çelik, EYT düzenlemesi hakkında “Yılbaşı araya giriyor. Ama bugün prestijiyle Meclis’e sunulacak” dedi.

“ÇÖZÜM AŞAMASINA GELDİ”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, milyonlarca kişinin heyecanla beklediği EYT yönetmeliği ile ilgili olarak, “Uzun uğraşlarla analiz aşamasına gelindi. Mali boyutu, bunları halletmek üzereyiz.”

“BU AY SONUNA KADAR SONUÇ VERECEĞİZ”

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, EYT düzenlemesine ilişkin çalışmaları bu ay sonuna kadar tamamlayacaklarını bildirdi. Erdoğan, “Şu anda ilgili bakanlardan arkadaşlarım çalışmalarını sürdürüyor. İnşallah ay sonuna kadar buna karar veririz. İnşallah 2023’e bunu masamızdan kaldırarak gireriz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu